mistři světa      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


ELO listiny - 12. 10. 2001 10:51

ELO listina FIDE k 1.10.2001

S téměř dvoutýdenním zpožděním zveřejnila dnes FIDE novou ELO listinu.

 
Mezinárodní šachová federace si opět dala na čas s vydáním říjnové ELO listiny a zveřejnila ji na svých stránkách teprve dnes. Řada turnajů, mezi nimi také Open Znojmo, se tak musela odehrát s neregulérním rozlosováním, jelikož hráči byli nasazeni podle již neplatného ratingu. Díky zpoždění přidělala FIDE těmto organizátorům také práci při zpracování podkladů pro zápočet, když musí ELA všech hráčů nyní zkontrolovat a opravit.

Jak možná již víte, FIDE na svém posledním zářijovém zasedání v Řecku rozhodla o postupném snižování spodní hranice pro získání FIDE ELA až k hranici 1001 bodů. Prvním krokem by mělo být její posunutí na hodnotu 1801 ELO bodů a to již za necelý rok - na ELO listině k 1.7.2002. Tímto krokem však dojde k obrovskému nárůstu nových hráčů, kteří na dosavadní hranici 2000 ELO bodů nemohli dosáhnout. Jak však bude FIDE zvládat zpracovávání listiny je však ve hvězdách. Již nyní má velké problémy a s přísunem nových hráčů jich jistě nebude ubývat.

K prohledávání nové ELO listiny FIDE můžete použít formulář na webu MŠS. Ke stažení pak použijte následující dva odkazy:


Jakub Fuksík

Komentáře k článku (0):
 

[ Zpět nahoru | mistři světa | info in english ]

NAVRCHOLU.cz