mistři světa      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Různé - 21. 05. 1999 00:10

E-mailová diskusní konference o šachu

Náš časopis pro vás připravil novou službu - e-mailovou diskusní konferenci věnovanou šachu. V tomto článku se můžete dočíst vše potřebné k jejímu používání.

 
E-mailové diskusní konference jsou populární službou Internetu sloužící k výměně názorů mezi uživateli k určitému tématu pomocí e-mailu. Nyní máte možnost zapojit se do nové české konference věnované šachu, kterou pro vás založil časopis Internet Chess Journal na e-mailové adrese sachy@pandora.cz. Konference je otevřená, to znamená, že se do ní mohou přihlásit všichni zájemci bez omezení. Diskutovaná témata se mohou týkat všeho, co souvisí s šachem a k čemu byste se rádi vyjádřili. Výjimkou jsou pouze komerční nabídky, které do této konference nepatří, a jejichž zveřejnění Vám může zprostředkovat náš časopis formou reklamy na svých stránkách :).

Příspěvky do konference mohou zasílat a z konference dostávat pouze zaregistrovaní účastníci. Chcete-li se tedy účastnit diskuse, musíte se zaregistrovat. V konferenci můžete působit aktivně (sami přispívat a reagovat na příspěvky) či pasivně (pouze sledovat diskusi), to záleží pouze na vás. Kdykoliv se z ní můžete také odhlásit. Na webu je možno také najít a prohlédnout si archiv všech příspěvků.


Jak se přihlásit do konference?

Přihlášení do konference je možné těmito způsoby:

1) Vyplnit svou e-mailovou adresu v následujícím formuláři a odeslat ji. Stejný formulář naleznete také na WWW stránkách našeho časopisu.

Formulář pro přihlášení do této konference si mohou zájemci volně vložit také na své vlastní stránky. Stačí kamkoli na stránku umístit následující kus HTML kódu:

<FORM METHOD=post ACTION="http://www.pandora.cz/simple-join.php3">
<INPUT TYPE=hidden NAME="conf" VALUE="sachy">
<INPUT TYPE=text SIZE=30 NAME="email">
<INPUT TYPE=submit VALUE="Přihlaš mě!">
</FORM>

2) Zaslat na adresu mailman@pandora.cz e-mail a v subjectu dopisu uvést příkaz "SUBSCRIBE sachy".

Za malou chvíli po odeslání formuláře obdržíte na zaregistrovanou e-mailovou adresu od systému ověřovací mail, který musíte potvrdit jeho zpětným odesláním na adresu systému. Tento mechanismus slouží k tomu, aby Vás do konference nemohl bez Vašeho vědomí přihlásit někdo jiný.


Jak se odhlásit z konference?

Odhlásit se lze několika způsoby:

1) Vyplněním obdobného formuláře jako v případě přihlášení.

2) Zaslat na adresu mailman@pandora.cz e-mail a v subjectu dopisu uvést příkaz "UNSUBSCRIBE sachy".

Systém opět vyžaduje potvrzení Vašeho odhlášení pomocí e-mailu, stejně jako v případě přihlášení.


Jak zasílat příspěvky do konference?

Jednoduše zasláním e-mailu na adresu sachy@pandora.cz. Výhodou e-mailových konferencí je to, že není nutné zasílat e-maily všem účastníkům konference, ale postačí poslat jeden jediný mail a systém se o rozeslání postará za vás. Příspěvky mohou zasílat pouze registrovaní uživatelé!

Chcete-li reagovat na nějaký příspěvek, jednoduše opět zašlete mail na adresu sachy@pandora.cz. Je vhodné použít stejný předmět zprávy (subject), aby každý účastník věděl, na který příspěvek reagujete.


Jaká platí pravidla pro zasílání mailů do konference?

Vynasnažte se psát bez diakritiky, tedy bez hacku a carek. Vývoj sice směřuje k neomylným programům, rozpoznávajícím jednotlivá kódování, ale momentálně jsme přece jen na úrovni, kdy nemalému počtu účastníků konference dojde váš mail řádně "zpotvořený". Maily byste také měly zasílat jako čistý text, nikoli ve formátu html. Ne všechny poštovní programy si s ním totiž umí poradit.

U každého mailu nezapomeňte uvést předmět zprávy (subject), aby ostatní alespoň tušili o co se jedná. Nepoužívejte také obecné charakteristiky typu "Dotaz" nebo "Problem", ale snažte se už v předmětu zprávy vystihnout podstatu: "Návrh struktury WWW stránek svazu".

Při psaní příspěvků se snažte ekonomizovat jejich délku. Spousta účastníků konference se připojuje prostřednictvím dial-upu (tj. modemu a telefonní linky) a čekat potom zbytečně dlouho na zbytečně dlouhý mail je určitě nepříjemné. Obrázky a další připojené soubory do konference raději vůbec neposílejte - opět viz. dial-upoví účastníci. Pokud se domníváte, že by Vaše partie, výsledky, propozice či nějaký program mohl zajímat i ostatní, vystavte je na nějakých WWW stránkách a pošlete pouze odkaz na ně. Pokud nemáte dokument kam uložit (což zní v éře freewebových služeb neuvěřitelně :)), tak zkontaktujte přímo nás a nějaké řešení najdeme.

Jak již bylo řečeno v úvodu, do této konference nepatří žádné komerční nabídky. Při opakovaném porušení této podmínky či jiných etických pravidel bude uživatel z konference vyloučen!


Archiv příspěvků

Užitečným doplňkem systému je archiv všech příspěvků konference, který lze najít na WWW stránkách systému. Využijí ho zejména noví účastníci konference, kteří nejsou jejími členy od samého počátku a rádi by se podívali, o čem se v konferenci diskutovalo před jejich příchodem.


Další informace o možnostech systému e-mailových konferencí najdete na stránkách samotného systému Pandora.


Jakub Fuksík

Komentáře k článku (0):
 

[ Zpět nahoru | mistři světa | info in english ]

NAVRCHOLU.cz