mistři světa v šachu      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Mládež - 09. 04. 2002 21:00

Desátý šachový Primus

Na bučovickém gymnáziu se konal již desátý ročník turnaje juniorů. Vítězem se stal Milan Ráchela, který si odvezl jako první cenu týdenní zájezd k moři do Itálie.

 
Ve středu 3. dubna přivítali pořadatelé v aule bučovického gymnázia sedmdesát studentů z Čech, Moravy a Slovenska. Desítka děvčat a chlapců s mistrovskou třídou v šachu bojovala v turnaji o atraktivní první cenu - týdenní zájezd k moři do Itálie od CK Tiptour Brno. I ostatní šachisté hráli o pěkné věcné ceny od věrných sponzorů turnaje - firmy AZ elektro p. Kratochvíla a prodejny ELEKTRO p. Racka.

I desátý ročník turnaje se hrál v tradičním tempu 2 x 15 minut na partii. Ale poprvé za dobu, po kterou se hraje, zůstali po devíti kolech a pěti hodinách hry neporaženi a se stejným ziskem 8 bodů dva hráči: Milan Ráchela (STU Bratislava) a loňský vítěz David Kaňovský (Gymnázium Třebíč). Počítač a pomocné hodnocení přisoudily vítězství slovenskému šachistovi. Další pořadí: 3. M.Vaculík (gymn. Jablonec), 4. P. Bažant (Stř. policejní škola Holešov), 5. P. Kapusta (SPŠ Uh. Hradiště), 6. P. Kubát (IŠS Brno) všichni získali 6,5 bodu.

Nejlepší hráči z Vyškovska získali 6 bodů a tato výborná umístění: 7. Jan Strelička (gymn.Vyškov), 12. Jaroslav Hejný (ŠK Brankovice), 13. Petr Kunčar (TJ Bučovice). Hned za nimi skončili domácí studentky a studenti: 17. Jana Zavadilová, 19. Barbora Zavadilová, 20. Martin Srna, 21. Tomáš Suchý, všichni uhráli 5,5 b. V jubilejním 10. ročníku získala další zájezd do Itálie nejúspěšnější domácí hráčka Jana Zavadilová. V tomto roce si navíc Gymnázium Bučovice připomíná 100 let od založení a Klub šachistů TJ Bučovice 20 let obnovené činnosti. V turnaji si zahrál rekordní počet dvaceti domácích hráčů.

Po celý den se o šachisty vzorně starali dívky a chlapci septimy pod vedením Ing. Sáraze. Zvládli i řízení turnaje a obsluhu v bufetu, kde rozdávali také limonády věnované Pivovarem Vyškov.

Jan Gorčák

Komentáře k článku (1):
 
Diskusní příspěvek Marie Raclavská 02. 12. 2002 18:53

[ Zpět nahoru | mistři světa v šachu | info in english ]

NAVRCHOLU.cz