TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?

Návod k použití
Archiv příspěvků

Mládež - 19. 09. 2004 17:16

Jan Krejčí bronzový z Mistrovství Evropské unie

Úspěchu na Mistrovství Evropské unie v šachu 2004 dosáhnul mladý litovelský šachista.

Výborných výsledků dosáhli naši mládežničtí reprezentanti na Mistrovství Evropské unie v šachu pro rok 2004, které se konalo koncem srpna v rakouském Murecku. Olomoucký kraj reprezentoval a skvěle si vedl v kategorii do 12 let Jan Krejčí ze Základní školy Jungmannova v Litovli, který v konkurenci čtyřiatřiceti hráčů obsadil třetí místo a získal bronzovou medaili. Během napínavých bojů pět svých soupeřů porazil a se čtyřmi remizoval. Poražen nebyl ani jednou, což se nepovedlo žádnému jinému účastníkovi mistrovství.

Více než 130 mladých šachistů z 19 zemí bylo ubytováno v penzionu vzdáleném asi deset kilometrů od Murecku ve vesničce Deutsch Goritz. Po počátečních obavách účastníků, že byli vystrčeni do nějakého "zapadákova", byli hráči mile překvapeni ochotou personálu a vybaveností penzionu. Děti měly ve chvílích volna k dispozici jízdní kola, fotbalové míče a vybavený bazén. Na bicyklech vyjížděli dopoledne po šachové přípravě na nedalekou farmu, kde byli k vidění koně, velbloudi a jiná zvířata.

Jan Krejčí vynikajícím výsledkem opět potvrdil narůstající formu a hráčské umění z posledních dvou let. V současnosti patří k našim nejvýraznějším mládežnickým šachovým nadějím. Stabilně se účastní vrcholových soutěží a od podzimku se zapojí opětovně i do soutěží družstev.

Připomínáme, že zatím posledního předchozího úspěchu Jan Krejčí dosáhl na letošním mistrovství České republiky v kategorii do 12 let, kdy sebejistým výkonem potvrdil pozici české jedničky ve své kategorii a zaslouženě se stal národním šampiónem. Tímto výsledkem se současně kvalifikoval na mistrovství světa do Řecka!

Dosavadní kvalitní trénink i dostatečná herní praxe by měly být zárukou kvalitního vystoupení i na celosvětovém přeboru, kde Jan Krejčí narazí již na mládežnické špičky světového šachu.

V současné době se může Jan Krejčí pochlubit titulem kandidáta mistra. Během posledního roku absolvoval mladý reprezentant řadu turnajů, v nichž dokázal překvapit nejednoho velmi silného šachistu.