mistři světa v šachu      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Mládež - 17. 12. 2004 09:08

Jan Krejčí se na Mistrovství světa v šachu umístil ve druhé desítce

Další úspěch Jana Krejčího.

 
Dalším pěkným úspěchem se může pochlubit Jan Krejčí ze Základní školy Jungmannova v Litovli. Jeden z největších mládežnických talentů závodního šachu u nás se na oficiálním mistrovství světa v šachu v Řecku v kategorii chlapců do dvanácti let umístil na lichotivé čtrnácté příčce z celkového počtu sto dvaadvaceti hráčů.

Do druhé desítky se navíc dostal podle vedlejších hodnotících kritérií při bodové rovnosti, protože podle čistého bodového zisku jinak dělí sedmé až patnácté místo. Vzhledem k tomu, že byl do turnaje nasazen jako dvacátý devátý hráč žebříčku, si mladý šachista hodně pomohl nahoru a prokázal, že se svým uměním a bojovností se neztratí ani v celosvětové konkurenci.

S ohledem na to, jak rychle se dnes snižuje věk špičkových hráčů, Krejčí při svém působení na světovém šampionátu narážel už jen na skutečné tvrdé soupeře, kteří nedali zadarmo ani půlku bodu. Výsledek je nejen grandiózním příslibem do budoucna, ale daleko už asi není ani doba, kdy Krejčí - napříč svému věku - dosáhne v šachu podle oficiálních měřítek mistrovské úrovně.

Připomínáme, že zatím posledního většího úspěchu Jan Krejčí dosáhl na Mistrovství Evropské unie v šachu pro rok 2004, které se konalo koncem srpna v rakouském Murecku, kde během napínavých bojů pět svých soupeřů porazil a jen se čtyřmi remizoval, což mu zajistilo zisk bronzové medaile. Kromě toho na letošním mistrovství České republiky v kategorii do dvanácti let potvrdil svou suverenitu, když sebejistým výkonem vydobyl pozici české jedničky ve své kategorii a zaslouženě se stal národním šampiónem. Právě tento výsledek jej katapultoval na mistrovství světa do Řecka.

Jan Krejčí se v současnosti již může pochlubit titulem kandidáta mistra. Během posledního roku absolvoval mladý reprezentant řadu turnajů, v nichž dokázal překvapit nejednoho velmi silného šachistu. Například v Karviné dokázal udržet nerozhodnou hru s několikanásobným přeborníkem Ruska mezinárodním šachovým velmistrem Shtyrenkovem.

Krejčí na svém sportovním růstu spolupracuje s trenérem Sergejem Berezjukem. Někdejší běloruský reprezentant a současně mezinárodní mistr šachu výrazně obohatil hru svého svěřence a pod jeho vedením nový republikový šampión prokázal obrovský výkonnostní skok kupředu.

Ladislav Spurný

Komentáře k článku (2):
 
Diskusní příspěvek Tunega František 18. 05. 2005 06:06
Diskusní příspěvek Tunega František 18. 05. 2005 06:07

[ Zpět nahoru | mistři světa v šachu | info in english ]

NAVRCHOLU.cz