mistři světa v šachu      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Mládež - 22. 04. 2001 10:49

Jarní turnaje pro mládež v Bučovicích

Pořadatelé z Bučovic uspořádali dvojici turnajů pro mládež.

 
Ananasový pohár

Klub šachistů pořádá na základní škole každoročně dvouměsíční kurz pro úplné začátečníky a nejmladší zájemce o šachy. Kurz pravidelně končí turnajem pro šachisty do 12 let, když starší mohou startovat pouze do 4. VT. Turnaj hraný na 7 kol bez šachových hodin, s odhadem neukončených partií potvrdil drtivou převahu "šachové" ZŠ Brankovice:

1. J. Hejný 7 b., 2. J. Hejná (oba ZŠ Brankovice) 6 b. Nejúspěšnějším domácím šachistou byl na 3. místě desetiletý Jan Rauš (ZŠ 710) se 6 b. a šachistkou čtvrtá Dana Skovajsová (ZŠ Bučovice 711) s 5 b.

Další pořadí:
5. K. Racek, 6. M. Hanáková, 7. K.Čermáková, 8. P. Altman (všichni Brankovice) všichni 5 b. Nejlepší si odvezli domů velký ananas a originální diplom, další v pořadí ovocné balíčky a na všechny zúčastněné zbyla při vyhlašování alespoň jablka.


PRIMUS LUDI SCACORUM

Deset let trvá bližší spolupráce Gymnázia Bučovice a Klubu šachistů. Celá řada studentů a studentek zvolila šachy za svůj hlavní koníček a bučovičtí šachisté získali v budově školy zázemí pro turnaje, tréninky, kroužky i zápasy družstev. Turnaj pro středoškoláky a juniory získal během osmi ročníků určitou reputaci, letos si přijelo zahrát 76 studentů a studentek.

Devět kol švýcarským systémem s časem 2x15 min. na partii stanovilo toto pořadí: 1. D. Kaňovský (DDM Náměšť n./O.) 8 b. 2. M. Smištík (MU Brno), 3. D. Brychta (Gymnázium Telč), 4. P. Bělohlávek (SPŠT Telč) všichni 7 b., 5. M. Vaculík (Gymnázium Jablonec n./N.), 6. J. Dočekal (PSK Znojmo), 7. M. Bačák (SPŠM Kroměříž), 8. M. Fridrich (Gymnázium Strážnice) všichni 6,5 b. Nejlepší dívkou i nejúspěšnějším domácím reprezentantem byla Jana Zavadilová s 6 body na 14. místě.

Vítěz získal již tradičně týdenní zájezd do Itálie od CK Tiptour Brno.

Spolehlivým rozhodčím na obou akcích byl absolvent gymnázia a student pedagogické fakulty Michal Sysel.


Jan Gorčák

Komentáře k článku (0):
 

[ Zpět nahoru | mistři světa v šachu | info in english ]

NAVRCHOLU.cz