TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?

Návod k použití
Archiv příspěvků

Mládež - 22. 06. 2000 10:29

Mistrovství ČR družstev ml. žáků v šachu 2000

Družstvo Agentury 64 Grygov se v Praze stalo mistrem republiky v kategorii mladších žáků.

Ve dnech 16.-18.6.2000 se na pražském Výstavišti v Křižíkově pavilónu "E" konalo Mistrovství ČR šestičlenných družstev mladších žáků v šachu 2000. Zúčastnilo se ho 20 družstev - 12 družstev bylo z Moravy, 6 z Čech, po 1 družstvu ze Slovenska a Polska.

Na 1. místě se umístilo družstvo Agentura 64 Grygov (1.Hrouza 6,5/9, 2.Ondráček 4,5/9, 3.Biolek 4/8, 4.Holoubková 6,5/9, 5.Doubek 5,5/6, 6.Zaoral 2,5/4, 7.Slavíček 7/9) se ziskem 16 bodů.

2. místo obsadilo družstvo DDM TJ VP Frýdek-Místek (1.Vašenda 4/9, 2.Slovák 6/9, 3.Václavík 6/9, 4.Rojíček 6,5/9, 5.Pravec 3,5/9, 6.Tomášková 5,5/9) se ziskem 13 bodů.

Na 3. místě se umístilo družstvo SK OAZA Praha (1.Tyle Jan 4,5/9, 2.Němcová Kat. 6/9, 3.Němcová Kri. 6,5/9, 4.Štola 6,5/9, 5.Tyle Petr 3/4, 6. Němec 3/5, 7. Svoboda 3,5/5, 8.Němcová Kar. 1/4) se ziskem 12 bodů (36 olympijských bodů).

4. místo - ŠK ZŠ Brankovice se ziskem 12 bodů (29 olympijských bodů)
5. místo - Slavoj České Budějovice se ziskem 11 bodů
6. místo - ŠK DDM Astra Zlín se ziskem 10 bodů

Nejlepší na 1. šachovnici se umístil Štěpán Žilka z ŠK Šumperk se ziskem 9 bodů. Nejvíce bodů na 2. šachovnici získal Petr Studený z ŠO TJ Kovohutě Břidličná - 8 bodů. Na 3. šachovnici získali nejvíce - 6,5 bodu: Kristýna Němcová z SK OAZA Praha, Radek Novák z J. Havlíčkův Brod a Jakub Zinek z TJ Sokol Kobylisy. Nejvíce bodů na 4. šachovnici získali: Vojtěch Rojíček a Miroslav Štola - po 6,5. Nejlepší na 5. šachovnici se umístil Cyril Ponížil z DDM Astra Zlín se ziskem 7,5 bodu. Nejvíce bodů na 6. šachovnici získala Agáta Krejčí TJ Tatran Litovel - 8,5 bodu.

V doprovodné části programu se uskutečnilo exhibiční utkání Čechy x Morava na deseti šachovnicích. Hrálo se tempem na 20 minut s výsledkem 6,5:3,5 pro Čechy. Po exhibičním utkání mohli všichni účastníci bezplatně navštívit hudební představení Křižíkovy fontány. Během celého turnaje bylo možno využít a navštívit další programy v areálu Výstaviště.

Prvá tři družstva obdržela poháry a medaile, prvních šest družstev věcné ceny v celkové hodnotě 10.000 Kč. Rovněž nejlepší na šachovnicích byli odměněni cenami. Turnaj bezchybně řídili rozhodčí Michail Koreček a RNDr. Václav Koubek.

Účast zahraničních družstev považuji ze velmi dobré zpestření turnaje. Doporučuji, aby nadále bylo na pořadateli, zda nad limit postupujících družstev budou přizvána ještě další družstva z ČR nebo ze zahraničí. Na tomto turnaji mohlo hrát i 60 družstev. Velmi příjemným překvapením pro mne byla moravská družstva, která se přihlásila se zájmem a v termínu, což se nedá říci o družstvech z Čech.

Obrovský dík patří společnosti Výstaviště Praha (spolupořadatel turnaje) za to, že se turnaj vůbec mohl uskutečnit v jejím areálu.