mistři světa v šachu      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Mládež - 22. 10. 2000 10:41

Mistrovství Evropy mládeže v Řecku

Slováci si z Halkidiki odvážejí zlatou medaili zásluhou Markoše, našim zástupcům se již tolik nedařilo.

 
Ve dnech 2.-10.10.2000 se v řeckém Halkidiki konalo Mistrovství Evropy mládeže kategorií do 10 až 18 let. Po sedmi zástupcích mezi startujícími jsme měli jak my, tak i Slováci. Jak se jim tedy dařilo?

O našich zástupcích lze říci, že nikdo na jednu stranu vyloženě nepropadl, na druhou stranu však ani nijak výrazně nezazářil. V kategorii H10 jsme získal v Kralupech žijící Argan Alaverdyan 4,5 bodu a obsadil celkové 27. místo. Stejný bodový zisk měl také Viktor Láznička hrající mezi dvanáctiletými chlapci, což mu stačilo na 29. místo. Své želízko v ohni jsme měli také v kategorii H14, kde startoval letos výborně hrající David Kaňovský. V konkurenci nejlepších evropských hráčů se neztratil a s 5,5 body obsadil pěkné 13. místo. V šestnáctkách nás reprezentoval Petr Mach, kterému se nedařilo podle jeho představ a se 4 body skončil na 43. místě. V kategorii nejstarších hráčů do 18ti let skončil Lukáš Černoušek s 50% na 24. místě. Mezi dívkami mile potěšila Kateřina Němcová v kategorii nejmladších, když s 5,5 body skončila osmá. Naší poslední reprezentantkou byla Lucie Hodová v kategorii D16. Se 4,5 body obsadila konečné 23. místo.

Naši východní sousedé měli v Řecku mnohem větší důvod k radosti. Ale pojďme pěkně po pořádku... V kategorii H10 se nedařilo Tomáši Petanyimu, který získal pouze 2,5 bodu a skončil 50. O bod více získal Pavol Valkovič ve dvanáctkách, což znamenalo konečné 39. místo. Největší úspěch Slováků vzešel z kategorie H16. Letošní přeborník Slovenska mezi dospělými Ján Markoš, nasazený v turnaji jako číslo 10, se od počátku usadil na čele turnaje a naznačoval, že úspěch na domácí scéně nebyl nikterak náhodný. I přes zaváhání v posledním kole mu 1. místo a zlatou medaili již nikdo nesebral. S Jánem Markošem se letos setkáme i v české extralize, kde bude hájit barvy Kolína. V kategorii H18 skončil Milan Ráchela 32. se 4 body. S 50% bodovým ziskem obsadila Sandra Statelová mezi nejmladšími dívkami 21. místo. V kategorii D12 startovala talentovaná Zuzana Borošová, na medaili však nakonec těsně nedosáhla. Byť se od počátku pohybovala v čelní skupině, porážka v posledním kole ji odsunula na konečnou 4. příčku. Poslední slovenská zástupkyně Karolía Pintérová skončila v kategorii D16 se 4 body na 31. místě.

Kompletní výsledky mistrovství naleznete na webu InChess.


Jakub Fuksík

Komentáře k článku (0):
 

[ Zpět nahoru | mistři světa v šachu | info in english ]

NAVRCHOLU.cz