mistři světa v šachu      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Mládež - 15. 02. 2002 00:37

Olomoucká šachová liga

V olomouckém DDM se sešlo 29 dětí na únorovém kole Olomoucké šachové ligy. V extralize zvítězil letos už potřetí se stoprocentním výsledkem Heřman Šnevajs, který se tak propracoval na první místo v olomoucké elolistině.

 
V Domě dětí a mládeže v Olomouci se 12.února sešlo 29 mladých šachistů z Olomouce a okolí, aby změřili své síly v celkem pěti ligách hraných systémem každý s každým po patnácti minutách na partii.

V extralize se o prvenství rozhodovalo až v posledním kole, kdy se utkali do té doby neporažení Heřman Šnevajs z Olomouce a Jaroslav Bureš z Brodku u Prostějova. Z vítězství v partii a tím pádem i v turnaji se nakonec radoval prvně jmenovaný, který si i díky tomuto vítězství připsal dalších 24 elobodů a posunul se tak na první místo olomoucké elolistiny. Jarda Bureš svým kvalitním výkonem poskočil už na šesté místo, slatinické trio extraligových hráčů tentokrát příliš nezabralo.

V dalších ligách mimo vítězů Tomáše Ociepky, Tomáše Zapletala a Michala Pazdery nejvíce zaujali nováčci Martin Prucek a Petr Augustin, nejlepší dívkou se stala Kristýna Blažková.

Další kolo je na pořadu 12.března opět v DDM.

Pořadí v extralize:
1.Šnevajs 5, 2.Bureš 4, 3.-5.Navrátil M., Kolašín, Kresta 2, 6.Navrátil T. 0

IM Pavel Šimáček

Komentáře k článku (0):
 

[ Zpět nahoru | mistři světa v šachu | info in english ]

NAVRCHOLU.cz