TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?

Mládež - 31. 08. 2002 18:26

Šachový tábor ve Vřesovicích

Bučovičtí šachisté již tradičně pořádají prázdninové soustředění pro talentovanou mládež. Nejinak tomu bylo také letos.

Turistická základna TOM Bučovice v Chřibských lesích hostí vždy na konci prázdnin již téměř po dvacet let talentované šachisty z celé ČR na čtrnáctidenním tréninkovém soustředění.

Za nepřetržitých dešťů v polovině srpna byly nastartovány turnaje o výkon. třídy a na elo listinu ČR. Hlavní turnaj vyhrál jeho nejmladší účastník, desetiletý Lukáš Kuchynka z ŠK Hustopeče se 7 b. (9) před M. Zeinertem (Loko Č. Třebová) s 6,5 b. a P. Věžníkem z Tatranu Poštorná se 6 b. Nejlepšího umístění z našeho okresu dosáhla Jana Hejná (ZŠ Brankovice) osmým místem s 5 b. Hrálo 30 chlapců a děvčat. Turnaj o 3. VT vyhrál Adam Gabriel (TJ Boršice) s 6,5 b. (7). Další pořadí: 2. Pavel Čupr (Brankovice) a 3. K. Jančařík (Uh. Ostroh) oba s 5 b. Tomáš Derka z Vyškova byl se 4 b. na 8. místě. Turnaj o 4. VT vyhrál Vojtěch Piťo (Hodonín) s 6 b. (7) před L. Volčíkem (Boršice) a V. Bártou (Turnov) oba s 5,5 b.

Druhý týden, již ve dnech pravého horkého léta, se naplno rozběhla rekreační a sportovní činnost a soutěže. Letos jsme navštívili Cimburk, Buchlov i Buchlovice. V polovině pobytu tábor zpestřilo představení letního kina v Boršicích. Koupání na přehradě, koupališti i projížďky na lodích po rybníce byly také velmi oblíbenou zábavou. Závěrečná celotáborová hra zachránila s pomocí našich soutěžících zlato z ohroženého svatoklimentského kláštera před tureckými nájezdníky. Nejšikovnější při tom byla trojice chlapců - Páral,Volčík, Jančařík a dívčí trio Búřilová, Laštůvková, Hejná. Za jasných teplých večerů zábavu i zpěv u táborových ohňů osvětloval také měsíc v pravém úplňku.

Tréninky ing. Hory z Uh. Hradiště, simultánky trenérů a vedoucích s dětmi, řešitelská soutěž o sladké odměny a další turnaje uzavřely bohatý šachový program. Turnaj o 3. VT vyhrála Magdaléna Miturová (Český Těšín) se 6 b., Jakub Kouřil z Nesovic skončil na pěkném 5. místě se 4,5 b., Václav Roučka (Vyškov) a Mirek Vlasák (DDM Slavkov) získali 4 b. a dělili se o 8. místo. Hrálo 27 chlapců a děvčat. V turnaji o 4. VT vyhrál Pavel Náplava (Boršice) se 6 b. před J. Pařilem (Brno) a Janem Wolfem (ZŠ Nesovice), oba s 5 b. Celkem desítka chlapců a děvčat splnila nové výkonnostní třídy.

O sedmdesát mladých šachistů se komplexně postaralo dvacet vedoucích, trenérů a hospodářských pracovníků, členů a přátel Klubu šachistů TJ Bučovice na úkor své dovolené na zotavenou nebo prázdnin.