TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?

Archiv příspěvků

Olomoucký den - 05. 06. 2006 12:19

Šachová olympiáda Turín 2006 - 2

Výborný výsledek mužů i žen na šachové olympiádě.

Po remízách nad skvělými Rusy a Američany pokračovali naši hráči na Olympiádě v Turínu ve skvělých výkonech a převálcovali Slovince 3,5:0,5. Skvěle si opět vedl Navara, který porazil Beliavského, své partie vyhrál i Kalod a Cvek, Babula remizoval. následoval volný den, který nám přerušil vítěznou šňůru. Prohráli jsme dvakrát 1:3, ale prohry se Zlatými Armény a stříbrnými Číňany nejsou žádnou ostudou. V posledním kole nás čekalo Řecko se skvělým Kotroniasem na první šachovnici. Navara si s ním ale poradil, Hráček, Babula a Cvek remizovali a celkový výsledek 2,5:1,5 nás zařadil na konečné vynikající 11. místo. Bronz si z Turína odvezli Američané, když demotivovaní Rusové podlehli Izraeli a skončili nakonec šestí za Izraelem a Maďarskem. Slovensko skončilo na 43. místě z 149 zúčastněných týmů.

Ženy v Turíně nezačaly nijak skvěle, v polovině turnaje se hrály kolem 40. místa a nikdo se neodvážil tipovat, jak dopadnou. V osmém kole ale porazili Anglii 2:1 a posunuly se na 30. místo. Následovala další vítězství, poměrem 2:1 shodně porazily Argentinu a silnou Kubu a rázem byla v první dvacítce. V jedenáctém kole přišla porážka 1:2 se Slovenskem, ale to naše ženy nijak neotřáslo. Ve dvanáctém kole rozdrtili Kazachstán 3:0 a v posledním třináctém kole porazily velmi silnou Francii 2,5: 0,5 a obsadily skvělé 10. místo. Zlato z si 37. šachové olympiády odvezli Ukrajinky, stříbrné skončily Rusky a bronz putoval do Číny. Slovenky mezi 108 zúčastněnými družstvy nakonec skončily 22.