mistři světa      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Olomoucký den - 21. 06. 2006 07:48

Šachy na ČT4 Sport

Pravidelný pořad o dění za šachovnicí začala vysílat Česká televize na programu ČT4 Sport. Podíváme se také na výsledky mládežnického turnaje v Grygově.

 

Královská hra se opět na televizní obrazovce. Minulý pátek odstartoval na ČT 4 SPORT pravidelný magazín věnovaný šachu . Pořad s názvem „V ŠACHU" s podtitulem „Magazín o dění na šachovnici i za nimi. Královská hra, její hráči i turnaje" se bude pravidelně vysílat každých 14 dní a bude trvat dvacet minut. Pořad který poběží od 17,45 se bude ještě týž den večer opakovat v 21,40 a další reprízy budou ještě v neděli a pondělí. První vydání magazínu bylo věnováno hlavně Šachové olympiádě, hostem pořadu byla naše jednička David Navara a Vlastimil Jansa komentoval některé partie. Magazín se vrátil i k nedávnému Mistrovství Evropy žen v rapid šachu ve Znojmě. Bohužel ne každý máme možnost sledovat v našem kraji digitální vysílání ČT, je potřeba mít potřebný satelit, nebo být napojen na kabelovku, nebo UPC.

Ale podívejme se na turnaj mládeže který uspořádala Agentura 64 u příležitosti 700 let založení obce Grygov. Turnaj se hrál v místní sokolovně a pořadatelé byly překvapeni celkem slušnou účastí. Do Grygova přijelo na padesát dětí, ze všech koutů Moravy, což je pro tento termín překvapivé. Ještě překvapivější byla účast naší špičky do 16ti let, Ríši Biolka z Grygova, Honzy Krejčího z Litovle grygovského Heřmana Šnevajse. Přesně v tomto pořadí i tato kategorie skončila. V kategorii chlapců do 12 let se nejvíce dařilo Matějovi Gorbovi z Prostějova, druhý skončil litovelský Jirka Navrátil a třetí Daniel Jodl opět z Prostějova. Mezi dvanáctiletými dívkami se nejlépe vedlo Nikole Lužíkové z ŠK Šumperk, druhá skončila Natálie Hrbáčková ze Skaličky a třetí Veronika Pleváková ze Starého Města. Všichni hráči si z Grygova odvezli věcné ceny a svou chutí do hry přesvědčili pořadatele o dalších reprízách v příštích letech.

Jaroslav Fuksík

Komentáře k článku (0):
 

[ Zpět nahoru | mistři světa | info in english ]

NAVRCHOLU.cz