mistři světa v šachu      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Olomoucký den - 03. 05. 2006 12:46

Sjednocovací zápas o titul a šachoví Oskaři

FIDE uspořádá sjednocovací zápas o titul mistra světa. Šachového Oskara získal Bulhar Topalov.

 
Podle očekávání přišel Kirisan Iljumžinov, současný prezident FIDE, se zprávou, že je ukončeno jednání mezi týmy Kramnika, Topalova a FIDE o sjednocovacím zápase o titul mistra světa. Utkání se bude hrát 21.9. – 13. 10.2006 a kde jinde než v kalmycké metropoli Elistě. Cenový fond je slušný, minimálně 500.000 USD pro každého hráče. Podle očekávání se vítěz utkání nestane okamžitě mistrem světa okamžitě, ale pouze postoupí mezi nejlepší osmičku, se kterou svede boj o titul. Pro poraženého to tímto utkáním končí a musí si počkat na příští cyklus bojů o mistra světa. Protikandidát Iljumžinova na post prezidenta FIDE Bessel Kok tuto možnost vítá, poněvadž v těchto jednáních se silně angažoval, ale má silné pochybnosti o korektnosti domluvy a ptá se, zda jsou již peníze na kontě FIDE. Pokud se jedná jen o Iljumžinův předvolební trik, co se stane když ale volby nevyhraje. Nejasností je příliš mnoho.

Zůstaňme ještě u šachové diplomacie, v Moskvě vyhlásil ruský šachový časopis 64 šachového Oskara za minulý rok, vítězem se stal Bulhar V. Topalov, před Indem Anandem a Arménem Aronijanem. Na krásném desátém místě skončila norská šachová naděje M. Carlsen.

Teď domů, v minulých dnech proběhly celostátní přebory škol, Frýdek–Místek hostil kategorii 1.-5. tříd. Zvítězila ZŠ ČSA Frýdek – Místek, ZŠ u Stadionu Uničov skončila třináctá, ZŠ + RG Prostějov čtrnáctá. Kategorie 6. – 9. tříd se hrála v Hluku na jižní Moravě tam opět kralovala Frýdecká šachová škola, vítězem se stalo Gymnázium Petra Bezruče Frýdek – Místek, ZŠ Zlaté Hory skončila osmá, ZŠ Slatinice byly osmnácté. Přebor v kategorii středních škol se hrál ve Žďáru nad Sázavou a prvenství putovalo do třetice opět do Frýdku – Místku, gymnázium Šumperk skončilo šesté. Největší zásluhu na tomto umístění měl Štěpán Žilka, který jako jediný hráč měl stoprocentní zisk, a to na první šachovnici!

Jaroslav Fuksík

Komentáře k článku (0):
 

[ Zpět nahoru | mistři světa v šachu | info in english ]

NAVRCHOLU.cz