mistři světa      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Olomoucký den - 19. 10. 2006 20:23

Vladimir Kramnik mistrem světa

Po napínavém průběhu zápasu se mitrem světa stal Rus Vladimir Kramnik, když v tie-breaku porazil 2,5-1,5 Bulhara Veselina Topalova.

 

V ruské Elistě již skončil zápas o mistra světa mezi Rusem Vladimirem Kramnikem a Bulharem Veselinem Topalovem. Zápas, který se zapsal do historie světového šachu skandálem pro časté používání toalety Rusa Kramnika, nakonec zdárně skončil a známe již nového mistra světa. Je jim Kramnik, který vyhrál v tie-breaku. Po první remízové partii vyhrál Kramnik s bílými figurami a čekalo se jak odpoví Topalov ve třetí partii.Nenechal se zaskočit a s bílými figurami v ostré pozici realizoval materiální převahu a bezpečně vyhrál. Vše se rozhodlo ve čtvrté partii, kdy Topalov udělal ve 44. tahu hrubou chybu, ztrácel věž a vzdal. Utkání skončilo v tie-breaku 2,5:1,5 pro Kramnika, který se stal po dlouhé době jediným mistrem světa v šachu. Jak budou boje pokračovat v blízké budoucnosti se vůbec neví, v současné době se měly hrát pásmové turnaje, nic se ovšem neděje. Předseda FIDE hraje mrtvého brouka. Pravděpodobně se nedaly dohromady potřebné finance.

Ale my se již budeme věnovat našim soutěžím. O víkendu se rozběhly naše soutěže, nejdříve se podívejme na 2. ligu. V prvním kole se vedlo našim celkům celkem dobře, prohrál jen Prostějov s Kroměříží. Utkání AŠK DA Olomouc s Litovlí skončilo po tuhém boji remízou a Vítězství si zapsaly Zábřeh a Grygov. Zábřeh porazil doma Boršice 5:3 a Grygov si odvezl tři cenné body z Holešova, kde zvítězil 4,5:3,5. Odstartovaly i oblastní přebory, v oblasti sever se nejlépe dařilo Šternberku, Šumperku a České Vsi. Všechna tři družstva dovedla své zápasy do vítězného konce. V jižní oblasti si v prvním kole připsala tři body družstva Rošáda Prostějov, Senioři Sigmie Olomouc a záloha AŠK DA Olomouc.

Jaroslav Fuksík

Komentáře k článku (2):
 
Zajímavý odkaz hanule 16. 12. 2006 02:31
Komentář Šachista 07. 05. 2007 15:51

[ Zpět nahoru | mistři světa | info in english ]

NAVRCHOLU.cz