mistři světa      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Z domova - 19. 11. 2000 10:43

Extraliga ČR družstev, 1. a 2. kolo

Úvodním dvojkolem byl zahájen nový ročník naší nejvyšší soutěže. Rozčarování po něm vládne v Opavě, která jako největší favorit získala ze dvou utkání pouze jediný bod.

 
O tomto víkendu byla úvodním dvojkolem zahájena Extraliga ČR družstev v šachu 2000/2001 a o překvapení nebyla nouze.

V sobotu se o největší zrodilo v zápase nováčků Mahrla Praha - Hagemann Opava. Hosté hrající se 3 velmistry a 5 mezinárodními mistry si nedokázali poradit s houževnatým týmem domácích, když všechny partie postupně končily remízou, což znamenalo nerozhodný výsledek i v konečném součtu! Překvapením byla také porážka Lázní Slatinice doma s Vyšehradem v poměru 3-5, když domácí selhali zejména na předních šachovnicích. Ve zbývajících utkáních se již prosadili favorité, i když to někdy neměli vůbec jednoduché.

Neděla byla opět smolná pro hráče Opavy, kteří hráli s Holdií DP Praha. Oproti 1. kolu Hagemann ještě posílil o velmistra Štohla na 2. šachovnici, ale ani to jim nebylo nic platné... Po prohrách Meduny, Poláka a Antoniewského odjížděli hosté poraženi poměrem 3-5! Prvního vítězství v extralize dosáhl nováček Mahrla Praha, když s notnou dávkou štěstí v závěu otočil zápas se Zlínem a vyhrál 4,5-3,5. Přesvědčivého vítězství 6-2 dosáhl Třinec v Plzni a díky nejlepšímu skóre je v čele průběžné tabulky. Dvě vítězství mají také Pardubice (porazily Vyšehrad 4,5-3,5) a již zmiňovaná Holdia. Slatinice si zaslouženě připsaly první dva body po výhře nad Domem armády, byť museli o výhru bojovat až do samotného závěru.


1. kolo - sobota 18.11.2000

Mahrla Praha       - Hagemann Opava       4:4
Vokáč M            - Hráček Z             1/2
Možný M            - Oral T               1/2
Špaček P           - Meduna E             1/2
Nun J              - Polák T              1/2
Pokorná R          - Matlak M             1/2
Doležal R          - Antoniewski R        1/2
Mazáková P         - Velička P            1/2
Tupý M             - Cvek R               1/2


Holdia DP Praha    - Trinom Zlín        4.5:3.5
Chernyshov K       - Hába P               1/2
Konopka M          - Chytilek R           0:1
Lanka Z            - David P              1:0
Přibyl J           - Virostko P           0:1
Hausner I          - Čech P               1:0
Freisler P         - Sosna J              0:1
Jirovský P         - Bažant P ml.         1:0
Forman Š           - Bažant P st.         1:0


Sokol Kolín        - NH Ostrava           5:3
Markoš J           - Stryjecki M          1/2
Báňas J            - Mudrák J             1/2
Vavrák P           - Klíma L              0:1
Šuráň J            - Čempel J             1:0
Jirovský P         - Tallová I            1/2
Drbohlav F         - Mrva M               1/2
Civín T            - Kopec L              1:0
Jedlička A         - Kaňok J              1:0


Ingem Plzeň ZČE    - TŽ Třinec          3.5:4.5
Štoček J           - Timoščenko G         1/2
Neuman P           - Čičak S              1/2
Juřek J            - Neděla V             0:1
Michálek J         - Rašík V              0:1
Zvára P            - Berzinsh R           1/2
Gross Š            - Langner L            1:0
Turner J           - Sikora-Lerch J       1/2
Folk P             - Walek M              1/2
      

Infinity Pardubice - Dům armády Praha   5.5:2.5
Mirumian V         - Jansa V              0:1
Votava J           - Navara D             1/2
Lechtýnský J       - Kalod R              1/2
Likavský T         - Orság M              1:0
Prandstetter E     - Stratil L            1:0
Kulhánek T         - Fajman P             1/2
Pačovský J         - Stratil P            1:0
Hlavnička J        - Bauma J              1:0


Lázně Slatinice    - Sokol Vyšehrad       3:5
Babula V           - Vološin L            1/2
Jakubiec A         - Mikhaletz L          0:1
Žurek M            - Salai L              0:1
Biolek R           - Vávra P              0:1
Pisk P             - Chloupek S           1:0
Jacková J          - Tichý V              0:1
Berezjuk S         - Netušil M            1:0
Šimáček P          - Svatoš J             1/2





2. kolo - neděle 19.11.2000

Mahrla Praha       - Trinom Zlín        4.5:3.5
Vokáč M            - Hába P               1:0
Možný M            - Chytilek R           1/2
Špaček P           - David P              1/2
Nun J              - Virostko P           1/2
Pokorná R          - Čech P               0:1
Doležal R          - Sosna J              1:0
Mazáková P         - Bažant P ml.         1/2
Bělaška P          - Bažant P st.         1/2


Holdia DP Praha    - Hagemann Opava       5:3
Chernyshov K       - Hráček Z             1/2
Konopka M          - Štohl I              1/2
Lanka Z            - Oral T               1/2
Hausner I          - Meduna E             1:0
Freisler P         - Polák T              1:0
Jirovský P         - Matlak M             1/2
Forman Š           - Antoniewski R        1:0
Přibyl M           - Velička P            0:1
 

Sokol Kolín        - TŽ Třinec            2:6
Markoš J           - Timoščenko G         0:1
Báňas J            - Čičak S              0:1
Vavrák P           - Neděla V             0:1
Šuráň J            - Rašík V              1/2
Jirovský P         - Berzinsh R           1/2
Drbohlav F         - Langner L            1/2
Civín T            - Sikora-Lerch J       0:1
Jedlička A         - Walek M              1/2


Ingem Plzeň ZČE    - NH Ostrava           6:2
Štoček J           - Stryjecki M          1/2
Neuman P           - Mudrák J             1:0
Juřek J            - Klíma L              1/2
Michálek J         - Čempel J             1:0
Zvára P            - Tallová I            1/2
Gross Š            - Mrva M               1:0
Turner J           - Kopec L              1/2
Folk P             - Kaňok J              1:0


Infinity Pardubice - Sokol Vyšehrad     4.5:3.5
Mirumian V         - Vološin L            1/2
Votava J           - Mikhaletz L          1:0
Lechtýnský J       - Salai L              0:1
Likavský T         - Vávra P              0:1
Prandstetter E     - Chloupek S           1/2
Kulhánek T         - Tichý V              1:0
Pačovský J         - Netušil M            1/2
Pošta P            - Svatoš J             1:0


Lázně Slatinice    - Dům armády Praha   4.5:3.5
Babula V           - Jansa V              1/2
Jakubiec A         - Navara D             1:0
Žurek M            - Kalod R              0:1
Biolek R           - Orság M              1/2
Pisk P             - Stratil L            1/2
Jacková J          - Fajman P             1/2
Berezjuk S         - Stratil P            1:0
Šimáček P          - Bauma J              1/2



Tabulka po 2. kole

 1.TŽ Třinec          2  2 0 0 10.5  4 
 2.Infinity Pardubice 2  2 0 0 10.0  4 
 3.Holdia DP Praha    2  2 0 0  9.5  4 
 4.Mahrla Praha       2  1 1 0  8.5  3 
 5.Ingem Plzeň ZČE    2  1 0 1  9.5  2 
 6.Sokol Vyšehrad     2  1 0 1  8.5  2 
 7.Lázně Slatinice    2  1 0 1  7.5  2
 8.Sokol Kolín        2  1 0 1  7.0  2
 9.Hagemann Opava     2  0 1 1  7.0  1
10.Trinom Zlín        2  0 0 2  7.0  0
11.Dům armády Praha   2  0 0 2  6.0  0
12.NH Ostrava         2  0 0 2  5.0  0

Jakub Fuksík
Komentáře k článku (0):
 

[ Zpět nahoru | mistři světa | info in english ]

NAVRCHOLU.cz