TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?

Návod k použití
Archiv příspěvků

Z domova - 28. 03. 1999 00:01

Extraliga ČR družstev - 10. a 11. kolo

Dům armády Praha zvítězil v letošním ročníku naší nejvyšší soutěže. Do druhé ligy sestupují Chrudim a dlouholetý účastník extraligy Bohemians.

Poslední březnový víkend byl ve znamení závěrečných zápasů naší nejvyšší soutěže, ve kterých se rozhodovalo o medailích a definitvně také o sestupujících. Mistrem ČR se po zásluze stal Dům armády Praha, který potvrdil roli letošního favorita, když zvítězil s náskokem 4 bodů. Jisté první místo před závěrečným dvojkolem však způsobilo, že vojáci přijeli do Ostravy pouze s pěti (!!!) hráči a tři šachovnice vůbec neobsadili! Jde rozhodně o zarážející přístup k naší nejvyšší soutěži (více viz. komentář na jiném místě). Další pořadí v tabulce bylo vemi těsné. Stříbrnou medaily získalo Infinity Pardubice, které dokázalo v závěru dohnat ztrátu z předposledního dvojkola. Na bronzový stupínek vystoupil překvapivě H-Fuchs Ostrava, zejména díky darovanému vítězství od Domu armády v posledním kole. Stejný počet bodů, ale o půlku horší skóre má na čtvrtém místě další ostravský klub NH, který stejně jako H-Fuchs těžil z kontumačních výher v posledních dvou utkáních (3 proti DA a 1 proti DP-Mládí). Přesto nedokázal dotáhnout zápas s DA Praha do vítězného konce a prohrál 3,5:4,5 (na šachovnicích to bylo 0,5:4,5)! Za ostravskými celky je v konečné tabulce loňský mistr A64 MILO Olomouc, kterého od 3. a 4. místa dělí pouze 1 resp. 0,5 bodu na skóre. Lehké zklamání je v řadách šestého Vyšehradu, kterému před závěrečným dvojkolem patřilo ještě 2. místo. Vyrovnanou skupinu uzavírá sedmý Sokol Kolín se 12 body.

V závěru tabulky bylo také velice těsno a vzájemné souboje byly velice vyrovnané. Osmé místo obsadil Zlín i přes nečekanou porážku v předposledním kole doma s Chrudimí. Závěr soutěže nevyšel také družstvu DP-Mládí Praha, které se postupně propadalo až na konečnou 9. příčku. Pro příští rok zůstává v soutěži také nováček z Třince, který skončil na 10. místě. Sestupové příčky obsadil papírově nejslabší celek Transporta Chrudim a velké překvapení Bohemians. Klokani se s nejvyšší soutěží loučí po dlouhých 17 letech.