mistři světa      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Z domova - 25. 06. 1999 09:51

Kdo bude hrát na letošním Czech Openu?

Za dva týdny začne v Pardubicích jubilejní 10. ročník největšího šachového festivalu u nás Czech Open 1999. Přinášíme vám počty účastníků v jednotlivých turnajích a přehled nejvýše nasazených hráčů.

 
Již za dva týdny bude zahájen jubilejní 10. ročník pardubického festivalu Czech Open 1999. Od 9.7.1999 se město perníku opět stane centrem všeho šachového dění, když se postupně uskuteční 9 turnajů a přijede na 1100 hráčů. Festival bude slavnostně zakončen 25.7.1999 vyhlášením výsledků.

Jaké jsou počty hráčů v jednotlivých turnajích a kdo je v nich nejvýše nasazen? Na tyto otázky lze již nyní dát relativně velmi přesnou odpověd, jelikož jsou již zpracovány všechny přihlášky došlé do 15.6.1999. Tento den byl v propozicích stanoven jako nejzašší termín řádných přihlášek bez nutnosti platit příplatek na startovném. Opozdilci, kteří nestihli včas poslat přihlášku, však ještě nemusí věšet hlavu, jelikož pořadatelé z AVE-KONTAKTu termín přihlášek ještě mimořádně o pár dní prodloužili. Posun termínu však platí pouze do odvolání, takže v případě zájmu o účast na Czech Openu neváhejte s přihláškou!


Stav přihlášek na Czech Open 1999:

Ke dni 19.6.1999 bylo přihlášeno celkem 1111 hráčů z 37 zemí*, z toho 28+3 GM+WGM a 68+9 IM+WIM.

(* CZE, RUS, SVK, GER, UKR, AUT, ROM, SLO, HUN, ISR, LAT, BIH, EGY, BLR, ISL, USA, ENG, LTU, ITA, POL, IND, NED, NGR, BAN, SWE, BUL, ARM, CRO, DEN, GEO, NOR, ESP, SUI, POR, EST, QAT, LUX)

A OPEN           - 298 hráčů - průměrné ELO FIDE 2324
B OPEN           - 297 hráčů - 187 (63%) s ELO FIDE
C OPEN           - 218 hráčů
D OPEN           - 237 hráčů
G OPEN (RAPID)   - 152 hráčů
H OPEN (MARATÓN) -  85 hráčů
I OPEN (BLESK)   -  88 hráčů


A - KOMERČNÍ BANKA OPEN - TOP 100
  1. HRACEK ZBYNEK         CZE GM 2615
  2. IBRAGIMOV ILDAR       RUS GM 2602
  3. KIRIAKOV PETR         RUS GM 2564
  4. SHERBAKOV RUSLAN      RUS GM 2559
  5. ROGOZENKO DORIAN      ROM GM 2557
  6. ISTRATESCU ANDREI     ROM GM 2549
  7. HABA PETR             CZE GM 2545
  8. LUTHER THOMAS         GER GM 2542
  9. SERMEK DRAZEN         SLO GM 2540
 10. STOCEK JIRI           CZE GM 2537
 11. DAVID ALBERTO         LUX GM 2533
 12. ZONTAKH ANDREY        UKR GM 2530
 13. NEVEROV VALERIY       UKR GM 2528
 14. SHULMAN YURI          BLR GM 2523
 15. DAVIES NIGEL          ENG GM 2515
 16. OVSEJEVITSCH SERGEI   UKR IM 2515
 17. SCHLOSSER PHILIPP     GER GM 2511
 18. VOTAVA JAN            CZE IM 2511
 19. OVETCHKIN ROMAN       RUS IM 2511
 20. RAUSIS IGORS          LAT GM 2508
 21. SHABANOV YURI         RUS IM 2503
 22. SHTYRENKOV VENIAMIN   RUS IM 2503
 23. YEVSEEV DENIS         RUS IM 2503
 24. TESKE THOMAS          GER GM 2500
 25. RAHMAN ZIAUR          BAN IM 2498
 26. VOKAC MAREK           CZE IM 2495
 27. TOTSKY LEONID         RUS IM 2494
 28. MEDUNA EDUARD         CZE GM 2493
 29. MOROZ ALEXANDER       UKR IM 2493
 30. TUROV MAXIM           RUS IM 2490
 31. POLAK TOMAS           CZE IM 2488
 32. CHERNYSHOV KONSTANTIN RUS IM 2488
 33. KUPOROSOV VIKTOR      RUS IM 2485
 34. VAJDA LEVENTE         ROM IM 2484
 35. SALINNIKOV DENIS      RUS    2484
 36. GROSZPETER ATTILA     HUN GM 2482
 37. IONESCU CONSTANTIN    ROM GM 2482
 38. KONOPKA MICHAL        CZE IM 2480
 39. MANIK MIKULAS         SVK IM 2478
 40. MEISTER YAKOV         RUS IM 2473
 41. GUTMAN GENNADI        UKR IM 2470
 42. REPRINTSEV ALEXANDER  UKR IM 2470
 43. MOSKALENKO VIKTOR     UKR GM 2469
 44. EL-TAHER FOUAD        EGY IM 2468
 45. NADYRHANOV SERGUEI    RUS IM 2467
 46. KUTUZOVIC BRANKO      CRO IM 2465
 47. ANKA EMIL             HUN IM 2464
 48. GRETARSSON HELGI      ISL GM 2459
 49. JIROVSKY MILOS        CZE IM 2459
 50. KHOLMOV RATMIR        RUS GM 2458
 51. ZUREK MILAN           CZE IM 2458
 52. MOHAMED ESAM          EGY IM 2458
 53. KALOD RADEK           CZE IM 2453
 54. KRIVOSHEY SERGEI      UKR IM 2451
 55. POTAPOV ALEXANDER     RUS IM 2449
 56. BORGO GIULIO          ITA IM 2448
 57. SOLOVJOV SERGEY       RUS IM 2447
 58. SZEKELY PETER         HUN GM 2444
 59. GAVRILOV ALEXEI       RUS IM 2440
 60. JARACZ PAWEL          POL IM 2439
 61. MRVA MARTIN           SVK IM 2435
 62. SAVANOVIC ALEKSANDAR  BIH FM 2435
 63. KOZLOV OLEG           RUS IM 2434
 64. KHAMATGALEEV ALEXEJ   RUS FM 2429
 65. TIBENSKY ROBERT       SVK IM 2427
 66. KASPAROV SERGEY       BLR    2427
 67. IVANOV OLEG           RUS IM 2425
 68. ODESSKIJ ILIA         RUS IM 2425
 69. SOLN PRIMOZ           SLO FM 2425
 70. ESPIG LUTZ            GER GM 2424
 71. VOLOSIN LEONID        CZE IM 2422
 72. BARKHAGEN JONAS       SWE IM 2415
 73. PILGAARD KIM          DEN    2415
 74. BIOLEK RICHARD        CZE IM 2413
 75. KERNAZHITSKY LEONID   UKR IM 2413
 76. KODINETS KONSTANTIN   RUS    2410
 77. LYRBERG PATRIK        SWE IM 2409
 78. SHUMIAKINA TATIANA   RUS WGM 2407
 79. ABDULLA AL-RAKIB      BAN IM 2406
 80. SHURYGIN SERGEY       RUS IM 2405
 81. TOLSTIKH NIKOLAY      RUS IM 2405
 82. LABIB IBRAHIM         EGY FM 2405
 83. BEREZJUK SERGEJ       CZE IM 2403
 84. FAIBISOVICH VADIM     RUS IM 2400
 85. FAKHRETDINOV ROBERT   RUS FM 2400
 86. POTKIN VLADIMIR       RUS FM 2400
 87. GORIN LEONID          RUS    2398
 88. DUMITRESCU DRAGOS     ROM IM 2397
 89. HIMDAN MAHER          EGY IM 2395
 90. BUKAL VLADIMIR        CRO IM 2393
 91. KOSTIN ALEXEY         RUS IM 2393
 92. PRANDSTETTER EDUARD   CZE IM 2390
 93. HAUB THORSTEN-MICHAEL GER IM 2388
 94. RIAZANTSEV ALEXANDER  RUS FM 2387
 95. CHYTILEK ROMAN        CZE    2385
 96. NEUMAN PETR           CZE    2385
 97. SIMACEK PAVEL         CZE FM 2380
 98. NUN JIRI              CZE IM 2376
 99. DOLINSKIJ BORIS       RUS    2376
100. CHEKUROV VYACHESLAV   BLR IM 2375


B - SPT TELECOM OPEN - TOP 40
 1. SIVOKHO SERGEY         RUS    2435
 2. SHUSHPANOV VLADIMIR    RUS    2414
 3. KUTYNEC VLADIMIR       RUS    2357
 4. VARITSKI IGOR          UKR    2353
 5. PACOVSKY JIRI          CZE    2350
 6. SCERBIN DMITRIJ        RUS    2350
 7. STAROSTIS ILMARS       LAT    2343
 8. ROGOVSKOY ALEXANDER    RUS IM 2340
 9. NEIDIG STEFAN          GER    2315
10. SCETININ ALEXANDER     RUS    2305
11. LUKINOV PETR           RUS    2303
12. LEMBAK JURIJ           UKR    2301
13. POTKIN ALEXEJ          RUS    2300
14. BYSTROV SERGEJ         RUS FM 2287
15. DOLEZAL RADOSLAV       CZE    2285
16. MASLAK ALEXANDER       RUS    2272
17. CHETVERIK MAXIM        RUS FM 2269
18. JAEHNISCH FRANK        GER    2269
19. HRIBAR BOJAN           SLO    2255
20. MASLAK KONSTANTIN      RUS    2254
21. SINKEVICH PETR         RUS    2247
22. FOLK PETR              CZE    2246
23. MATVIYCHUK ANDREY      UKR    2237
24. GORBATENKO ALEXANDER   RUS    2232
25. VACEK MARTIN           CZE    2229
26. AEPFLER CHRISTIAN      GER    2229
27. KUZMIN GENNADI         RUS    2227
28. RUMJANCEV NIKOLAJ      RUS    2225
29. BORN MARIO             GER    2225
30. SERDT SIMON            SLO    2225
31. BERZINSH IVARS         LAT    2224
32. NEVOLE VLADIMIR        CZE    2221
33. VORISEK JAROSLAV       CZE    2220
34. POGOSIAN VLADIMIR      ARM    2217
35. ALFRED NATHAN          ENG    2215
36. GERLAND FELIX          GER    2215
37. JURICA PETER           SVK    2214
38. GAGLOSHVILI RAISSA     RUS WIM2206
39. CVICELA ANTON          SVK    2205
40. GALVAN-SARMIENTO JOSE  ESP    2200


C - KIEKERT OPEN - TOP 20
 1. MILEIKA JANIS          LAT    2209n
 2. CIRCENIS FELIKSS       LAT    2203n
 3. PETRENKO VLADIMIR      RUS    2175n
 4. KARHANEK PAVEL         CZE    2151n
 5. PONGRAC ALOJZIJA       SLO    2150*
 6. KOLESNIKOV RUDOLF      UKR    2150*
 7. RECHETOV VALERI        RUS    2150*
 8. VEKLICH PAVEL          RUS    2150*
 9. LANIN ALEXSEJ          RUS    2150*
10. GONTCHAROV MIKHAIL     RUS    2150*
11. BASOV MIKHAIL          RUS    2150*
12. DILLE JANIS            LAT    2117n
13. FELIX VACLAV           CZE    2106n
14. CERJAK ANDREJ          SLO    2103n
15. PUSMUCANS GUNARS       LAT    2098n
16. OZOLS-OZOLINS AINARS   LAT    2061n
17. PLOTEK EVZEN           CZE    2055n
18. POGLAJEN FRANC         SLO    2050n
19. CIMINS ALBERTS         LAT    2046n
20. KLOMP ROBERT           NED    2033n


D - MINOLTA OPEN - TOP 10
 1. CONCEICAO JOAO-VITOR   POR    1946n
 2. GAVRILOVS DMITRIJS     LAT    1943n
 3. NAJDRIONELC BOLESLAW   POL    1940n
 4. FUCHS FRANTISEK        CZE    1937n
 5. BOUROVA ALEXANDRA      RUS    1932n
 6. BRIZA MILOS            CZE    1930n
 7. JEZBERA JIRI           CZE    1912n
 8. HEHENBERGER ADOLF      AUT    1907n
 9. RINGWELSKI MARIUS      GER    1900n
10. YATSYKOVSKYY BOGDAN    UKR    1900n


E - HOTEL LABE OPEN
    ROTOR VOLGOGRAD        RUS
    HIBINY KIROVSK         RUS
    DNEPR DNEPROPETROVSK   UKR
    SK TRENCIN             SVK
    HETMAN KONIN           POL
    BGPA MINSK             BLR
    TRANSPORTA CHRUDIM     CZE
    PKA LIPTOVSKY MIKULAS  SVK
    ASK TATRA KOPRIVNICE   CZE
    GAZOVIK TJUMEN         RUS
    CHITA                  RUS
    CHELYABINSK            RUS
    SCHACHKLUB PFARKIRCHEN GER
    INFINITY PARDUBICE A   CZE
    INFINITY PARDUBICE B   CZE
    SC HERTHA KARSTAEDT    GER


F - EUROTEL OPEN
    TJ SOKOL KOBYLISY      CZE
    TREPTOWER SV 49        GER
    SC MOSAIK BERLIN       GER
    DDM NAMEST N-OSL       CZE
    GAZOVIK TJUMEN         RUS
    CHELYABINSK            RUS
    INFINITY PARDUBICE     CZE
    SK SMICHOV             CZE
    SOKOL HRADEC KRALOVE   CZE


G - SPT TELECOM RAPID OPEN - TOP 20
 1. HRACEK ZBYNEK          CZE GM 2615
 2. STOHL IGOR             SVK GM 2561
 3. ROGOZENKO DORIAN       ROM GM 2557
 4. YEVSEEV DENIS          RUS IM 2503
 5. TOTSKY LEONID          RUS IM 2494
 6. MOROZ ALEXANDER        UKR IM 2494
 7. KUPOROSOV VIKTOR       RUS IM 2485
 8. MANIK MIKULAS          SVK IM 2478
 9. GUTMAN GENNADI         UKR IM 2470
10. REPRINTSEV ALEXANDER   UKR IM 2470
11. NADYRHANOV SERGUEI     RUS IM 2467
12. JIROVSKY MILOS         CZE IM 2459
13. KRIVOSHEY SERGEI       UKR IM 2451
14. SOLOVJOV SERGEY        RUS IM 2447
15. SIVOKHO SERGEY         RUS    2435
16. KASPAROV SERGEY        BLR    2427
17. SHUSHPANOV VLADIMIR    RUS    2414
18. KERNAZHITSKY LEONID    UKR IM 2413
19. KODINETS KONSTANTIN    RUS    2410
20. SHUMIAKINA TATIANA    RUS WGM 2407


H - HARMONY CLUB OPEN (MARATÓN) - TOP 10
 1. OVETCHKIN ROMAN        RUS IM 2511
 2. SHTYRENKOV VENIAMIN    RUS IM 2503
 3. MANIK MIKULAS          SVK IM 2478
 4. GUTMAN GENNADI         UKR IM 2470
 5. REPRINTSEV ALEXANDER   UKR IM 2470
 6. NADYRHANOV SERGUEI     RUS IM 2467
 7. JIROVSKY MILOS         CZE IM 2459
 8. KRIVOSHEY SERGEI       UKR IM 2451
 9. KASPAROV SERGEY        BLR    2427
10. KODINETS KONSTANTIN    RUS    2410


I - AUTOCONT OPEN (BLESK) - TOP 10
 1. MANIK MIKULAS          SVK IM 2478
 2. REPRINTSEV ALEXANDER   UKR IM 2470
 3. GUTMAN ALEXANDER       UKR IM 2470
 4. MOSKALENKO VIKTOR      UKR GM 2469
 5. NADYRHANOV SERGUEI     RUS IM 2467
 6. JIROVSKY MILOS         CZE IM 2459
 7. KASPAROV SERGEY        BLR    2427
 8. KODINETS KONSTANTIN    RUS    2410
 9. FAKHRETDINOV ROBERT    RUS FM 2400
10. HAUB THORSTEN-MICHAEL  GER IM 2388

Aktuální přehled přihlášek stejně jako všechny další informace o festivalu Czech Open 1999 můžete sledovat na jeho webových stránkách.


Jakub Fuksík
Komentáře k článku (0):
 

[ Zpět nahoru | mistři světa | info in english ]

NAVRCHOLU.cz