mistři světa      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Z domova - 10. 03. 2002 20:17

Mistrovství ČR žen a mládeže 2002

V jihočeském Frymburku se od 2. do 9. března uskutečnilo hned jedenáct přeborů České republiky v šachu.

 

Ve škole v přírodě na břehu Lipenské přehrady zorganizoval pan Zdeněk Fiala už 10. mistrovství mládeže do deseti, dvanácti, čtrnácti a šestnácti let chlapců a dívek. Kromě toho zorganizoval i mistrovství ČR žen, juniorek a dorostenek, které bylo z důvodu nepříliš početného startovního pole sloučeno i s MČR dívek do 16i let. Prostředí i venkovní sportovní vyžití bylo výborné, snad jen dostupnost Frymburku vlakem nebo autobusem je poněkud nešikovná. Trenérská podpora byla taktéž na vysoké úrovni, s šestnáctiletými chlapci partie analyzovala mužská česká jednička GM Sergej Movsesjan, se stejně starými dívkami probírala věci šachové i nešachové WGM Petra Krupková, chlapcům do čtrnácti a dvanácti let pomáhal IM Richard Biolek a o nejmladší se starala zkušená dvojice výborných trenérů pan Vratislav Hora a pan Evžen Gonsior.

Ve všech turnajích šlo především o první dvě místa, která úspěšným hráčům zajišťovala právo na utracení zhruba 20 000 Kč za náklady spojené s MS v Řecku nebo ME ve Španělsku.

V přeboru žen byla jasnou favoritkou obhájkyně loňského vítězství WIM Olga Sikorová z Třince, která se jako jediná z úzké české špičky turnaje zúčastnila. Svoji roli splnila impozantním ziskem 8,5 bodu z 9 možných, když ani v jediné partii nebyla ani náznakem ohrožena. Z dalších šesti hráček s mezinárodním elem, které měly Olze Sikorové cestu za titulem nejvíc znepříjemnit, si nejlépe vedly Táňa Holušová z Frýdku-Místku a Lucie Hodová z Líní. O jejich pořadí rozhodl až vzájemný duel v posledním kole, ve kterém byla štastnější prvně jmenovaná, která tím kromě druhého místa mezi ženami získala i prvenství jak mezi juniorkami do dvaceti let, tak i mezi dorostenkami do osmnácti a slečnami do šestnácti let. Zisk čtyř medailí v jednom turnaji se jen tak nevidí, možná měla Táňa štěstí, že na přeboru nebyla dopinková kontrola, která by zjistila, zda nemá příliš vysoké EPO, pardon ELO. Zaváháním Lucie Hodové v posledním kole se na bronzovou příčku prodrala loni druhá Kateřina Čedíková z Klatov.

Přebor chlapců do šestnácti let byl zřejmě nejvyrovnanějším ze všech zde hraných turnajů. V prvních sedmi kolech si nejlépe vedl Jindřich Kuba z Bruntálu, díky špatnému závěru se ale propadl až na čtvrté místo. Nejlepší finiš (4/4) a nejvíc štěstí při sčítání středního bucholze měl nakonec jeden z favoritů této kategorie Jan Bernášek hrající za extraligové Pardubice, o chlup za ním skončilo největší překvapení tohoto turnaje Tomáš Zelený z Plzně. Třetí skončil Jiří Adámek z Ostravy, až s pátým místem asi není spokojen jeden z favoritů David Kaňovský.

Kategorii dívek do čtrnácti let kralovala Soňa Pertlová z Třince, když svou hlavní konkurentku Ivetu Reitingerovou z Mostu ve vzájemné partii porazila a druhá konkurentka Kamila Holoubková musela v průběhu turnaje pro nemoc odstoupit.

Silnou skupinu chlapců do čtrnácti let po zásluze ovládl Viktor Láznička z Pardubic. Stejně jako vítěz prošel turnajem bez prohry i druhý v pořadí Karel Malinovský z Postoupek. Na pěkném, i když tak trochu "bramborovém" třetím místě skončil královohradecký Martin Petr, trochu více se čekalo od Štěpána Žilky ze Šumperka.

Mezi dvanáctiletými dívkami se celkem bezpečně a bez prohry probojovala k vítězství Kateřina Němcová z Prahy, skupinu pronásledovatelek seřadil po posledním kole až střední bucholz a progres v pořadí Anna Bálková z Poštorné, Martina Marečková z Rychnova nad Kněžnou, Kateřina Palková z Plzně a Iva Čuprová z Brankovic.

V kategorii chlapců do dvanácti let se i přes zaváhání v předposledním kole radoval Richard Biolek z Grygova, kterého jeho přemožitel Vojtěch Rojíček z Frýdku-Místku pouze dohnal. V následných půlbodových rozestupech se po posledním kole seřadili Pavel Pachta z Poštorné, Tomáš Böhm z pražského Vyšehradu a Jakub Uřičář ze Starého Města.

Mezi nejmladšími dívkami, které narozdíl od ostatních kategorií nehrály švýcarským systémem, ale systémem každá s každou, zvítězila Karolína Olšarová z Orlové před Karolínou Němcovou z Prahy.

V dramatické kategorii nejmladších chlapců byl nakonec nejúspěšnější Jan Krejčí z Litovle, v půlbodových rozestupech se seřadili Václav Svoboda z Prahy, loňský i předloňský vítěz Argam Alaverdyan z Kralup a Lukáš Kuchyňka z Hustopečí.

Partiové ukázky ze všech kategorií brzy přibudou.

Konečné pořadí:

ženy, juniorky (82 a ml.), dorostenky (84 a ml.) a D16 (86 a ml.)

poř. los příjmení a jméno  roč. elo fide oddíl                 body buch
 1.  (1) Sikorová Olga  WIM    2196 2308 TŽ Třinec              8%   37%
 2.  (5) Holušová Táňa      86 1851 2099 DDM+VP Frýdek-Místek   6%   39%
 3.  (3) Čedíková Kateřina     2099 2133 Sokol Klatovy          6%   38%
 4.  (6) Hodová Lucie       84 1916 2058 ŠK Líně                6    38%
 5.  (2) Kubíková Hana  WFM    2181 2172 Tesla Karlín           5%   40
 6.  (7) Řeřábková Lucie    82 1989 2010 TouristBiomedicaŘíčany 5%   36%
 7.  (9) DvořákováMagdaléna 84 1887 ---- DDM+VP Frýdek-Místek   5%   31%
 8. (10) Rožumberská Jitka  87 1878 ---- DA Praha               5%   31
 9. (11) Valíčková Martina  86 1795 ---- TŽ Třinec              5%   31
10.  (4) Kulovaná Eva       87 1927 2132 TJ Náměšť n.O.         5    36%
11. (18) Stodolová Kristýna 86 1644 ---- Štefanides Polička     5    35%
12. (13) Brožová Renata        1764 ---- Jiskra Havlíčkův Brod  5    29
13. (21) Fastová Karolína   86 1581 ---- Union Plzeň            4%   37
14.  (8) Rývová Anna           1908 ---- Mahrla Praha           4%   35%
15. (12) Kubíková Alena     88 1776 ---- Sokol Kobylisy         4%   33
16. (14) Pecinová Magda     87 1714 ---- Synthesia Pardubice    4%   30%
17. (15) Vránová Jarmila       1697 ---- ŠK Žabovřesky          4%   30
18. (24) Krejčová Kateřina  85 1482 ---- Sokol Hradec Králové   4%   28%
19. (20) Voglová Eva        86 1582 ---- Jiskra Havlíčkův Brod  4%   27
20. (17) Zákoucká Adéla     87 1650 ---- Union Plzeň            4    30
21. (16) Zavadilová Jana    86 1656 ---- Sokol Postoupky        4    28
22. (27) Hlavsová Veronika  86 1362 ---- Investa Příbram        4    24%
23. (26) Zavadilová Barbora 87 1440 ---- ZŠ Brankovice          4    22%
24. (23) Valíčková Petra    87 1549 ---- TŽ Třinec              3%   33
25. (22) Saxlová Markéta    85 1571 ---- Investa Příbram        3%   30%
26. (25) Součková Marie     87 1443 ---- Lokomotiva Most        3%   30
27. (28) Šimlová Jana       86 1357 ---- Union Plzeň            3%   26%
28. (29) Odehnalová Andrea  86 1326 ---- Sokol Tábor            3    24%
29. (31) Búřilová Petra     87 1250 ---- Lokomotiva Brno        3    26
30. (19) Soukupová Tereza   85 1611 ---- OAZA Praha             2%   28
31. (32) Suchoradská Jana   87 1250 ---- ZŠ Kopidlno            2%   27
32. (30) Cupalová Eva       87 1285 ---- Tatran Poštorná        1%   23%
H16
poř. los příjmení a jméno  roč. elo oddíl                     body buch prog
 1.  (1) Bernášek Jan       86 2250 ŠK INFINITY Pardubice       7   37% 32
 2. (10) Zelený Tomáš       87 2035 Union Plzeň                 7   37  36%
 3.  (5) Adámek Jiří        86 2114 TJ VOKD Ostrava - Poruba    6%  36% 31%
 4. (12) Kuba Jindřich      86 2028 Slavoj Bruntál              6   38  32%
 5.  (2) Kaňovský David     86 2213 TJ Náměšť nad Oslavou       5%  37  29%
 6.  (4) Tůma Jiří          86 2166 Jiskra Havlíčkův Brod       5   37  27
 7.  (3) Šimek Petr            2198 TJ Sokol Praha-Kobylisy     5   35% 26%
 8.  (7) Nábělek Marek      87 2065 TJ Slezan Opava             5   34% 27
 9.  (9) Kalivoda Jiří      87 2039 DDM+ŠO TJ VP Frýdek-Místek  4%  31% 22
10. (14) Holeksa Zdeněk     86 1981 DDM+ŠO TJ VP Frýdek-Místek  4%  31  22
11. (16) Vymazal Bronislav  87 1932 LOKO BRNO                   4%  27% 22
12. (11) Příborský Ivo      86 2033 TJ Union Plzeň              4%  27  19%
13.  (6) Mejzlík Ondřej     87 2084 Spartak Vlašim              4%  24% 18
14. (13) Rubal Adam         86 2023 ŠK Chemis Zlín              4   34% 22
15. (22) Jaroš Martin       87 1665 Union Plzeň                 4   31  21
16. (20) Fojtů Petr         87 1802 TJ Tourist Říčany           4   29% 20
17.  (8) Vedral Oldřich     86 2048 SK OAZA Praha               3%  31  21%
18. (17) Bartoň Ondřej      87 1902 ŠK Šumperk                  3%  28  15%
19. (21) Kunčar Petr        86 1784 TJ Bučovice                 3%  26  15%
20. (15) Malý Filip         86 1954 TJ Tourist Říčany           2%  30% 12%
21. (19) Veselý Libor       87 1813 TJ VOKD Ostrava Poruba      2%  28  11%
22. (18) Weida Petr         86 1815 SK Železárny Prostějov      2   19%  9%
D14
poř. los příjmení a jméno  roč. elo oddíl                     body buch prog
 1.  (1) Pertlová Soňa      88 1829 TJ TŽ Třinec                8   33  37%
 2.  (3) Reitingerová Iveta 89 1606 TJ Lokomotiva Most          7   33  36
 3.  (5) Němcová Kristýna   88 1480 SK OAZA Praha               6   34  30
 4.  (7) Kopalová Zuzana    89 1361 Desko DDM Liberec           5%  31% 28
 5. (10) Goliášová Lenka    88 1250 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí   5   31% 23
 6. (13) Fraňková Pavla     88 1100 Slavoj České Budějovice     5   27% 19%
 7.  (9) Gilíková Michaela  88 1250 TJ Slezan Opava             4%  35% 23%
 8.  (8) Skalová Nikola     88 1288 RMSK ZŠ Hlušice             4%  31  21%
 9.  (6) Hladká Jiřina      89 1411 Sokol Vranovice             4   36% 25
10.  (4) Hejná Jana         88 1504 ŠK ZŠ Brankovice            4   33% 21
11. (12) Schovánková Jana   88 1250 RMSK ZŠ Hlušice             4   29% 17
12. (11) Odehnalová Leona   89 1250 Sokol Tábor                 2%  30  13
13. (14) Vacková Hana       89 1100 JAWA Brodce n.Sáz.          1%  30   8%
     (2) Holoubková Kamila  89 1653 A 64 Grygov                 1%  12% 11%
H14
poř. los příjmení a jméno  roč. elo oddíl                     body buch prog
 1.  (1) Láznička Viktor    88 2192 TJ Synthesia Pardubice      8   36  40
 2.  (3) Malinovský Karel   88 2114 TJ Sokol Postoupky          7   34% 37%
 3.  (4) Petr Martin        88 2109 Sokol Hradec Králové        6%  35  34
 4.  (2) Žilka Štěpán       88 2165 ŠK Šumperk                  6   35% 29
 5.  (8) Hrouza Ondřej      88 1850 Slavoj Bruntál              5   35  26%
 6. (16) Toman Jan          88 1609 Slavoj Stroplast Tachov     5   31% 25%
 7. (20) Kastner Vojtěch    89 1553 TJ Synthesia Pardubice      5   31% 24
 8.  (6) Příborský Jan      88 1923 TJ Union Plzeň              4%  36  25%
 9.  (5) Příborský Marek    88 1967 TJ Union Plzeň              4%  34% 24%
10.  (9) Vašenda Robin      89 1808 TJ VOKD Ostrava - Poruba    4%  34  24
11. (13) Hejný Jaroslav     89 1678 ŠK ZŠ Brankovice            4%  29% 20
12. (10) Krčál Michal       89 1800 ŠK Chemis Zlín              4%  28  21
13. (17) Jeníček Michal     88 1596 TJ Litvínov SSZŠ            4   31% 21%
14. (12) Beil Ondřej        89 1718 A 64 Grygov                 4   27  17
15. (22) Krajcar Robert     88 1387 Slavoj Bruntál              4   26% 17
16.  (7) Slovák Petr        88 1863 DDM+ŠO TJ VP Frýdek-Místek  4   25% 14
17. (11) Tyle Jan           88 1764 ŠK OAZA Praha               3%  31  21
18. (21) Hejl Jaroslav      88 1470 ŘEMDIH Strmilov             3%  26% 18%
19. (19) Kučera Petr        88 1557 Slavia Liberec              3   28  17
20. (18) Kratochvíl Karel   88 1578 Loko Brno                   3   28  16%
21. (15) Mudra Tomáš        88 1635 ŠK Rosice                   3   26  10
22. (14) Dvouletý Pavel     89 1663 SŠŠ Jiskra Staré Město      2   25% 11
D12
poř. los příjmení a jméno  roč. elo oddíl                     body buch prog
 1.  (1) Němcová Kateřina   90 1643 SK OAZA Praha               7   36% 38%
 2.  (2) Bálková Anna       90 1522 TJ Tatran Poštorná          6%  38  34
 3.  (5) Marečková Martina  90 1320 Panda Rychnov n.Kn.         6%  37  33
 4.  (3) Palková Kateřina   90 1463 TJ Union Plzeň              6%  37  31%
 5.  (4) Čuprová Iva        91 1443 ŠK ZŠ Brankovice            6   36% 30
 6. (10) Říhová Kamila         1250 TJ Tourist Říčany           5%  37  25%
 7.  (9) Zelená Monika      91 1250 Jiskra Havlíčkův Brod       5%  32  25
 8.  (7) Smolíková Barbora  90 1250 Easy English Kralupy        5   33% 22%
 9. (15) Škutová Sněžana    91 1100 Šachklub Sokol Klatovy      4%  37  26
10.  (6) Dunglová Eva       90 1250 TJ Sokol Postoupky          4   31  20
11.  (8) Tomášková Tereza   91 1250 DDM+ŠO TJ VP Frýdek-Místek  4   29% 19
12. (14) Pastirčáková Katka 90 1100 TJ Lokomotiva Most          4   28% 20
13. (13) Melounová Ivana    90 1100 Jiskra Havlíčkův Brod       4   28  18
14. (11) Doležalová Ivana   90 1100 TJ Slezan Opava             2   27  11
15. (12) Medová Nikola      90 1100 Spartak Pelhřimov           1   29   6
H12
poř. los příjmení a jméno  roč. elo oddíl                     body buch prog
 1.  (5) Biolek Richard     90 1713 A 64 Grygov                 7   36  36%
 2.  (2) Rojíček Vojtěch    90 1759 DDM+ŠO TJ VP Frýdek-Místek  7   35% 32
 3.  (9) Pachta Pavel       90 1497 TJ Tatran Poštorná          6%  36% 34
 4.  (1) Böhm Tomáš         90 1784 Sokol Vyšehrad              6   38% 32%
 5.  (7) Uřičář Jakub       90 1608 SŠŠ Jiskra Staré Město      5%  38% 30
 6.  (6) Diviš Martin       90 1676 TJ VOKD Ostrava - Poruba    5   37% 30
 7.  (3) Roubalík Jakub     91 1746 ŠK Chemis Zlín              5   37% 28%
 8. (12) Horsák Jan         90 1446 SŠŠ Jiskra Staré Město      5   33  24%
 9. (10) Konštácký Matěj    91 1487 DDM+ŠO TJ VP Frýdek-Místek  5   30% 22
10. (19) Koref Martin       91 1250 Jiskra Havlíčkův Brod       4%  33  23%
11. (13) Fojtů Jan          90 1439 TJ Tourist Říčany           4%  33  20%
12.  (4) Böhm Jan           90 1743 Sokol Vyšehrad              4   33% 23%
13. (22) Slavíček David     91 1000 A 64 Grygov                 4   32  21%
14. (11) Ponížil Cyril      91 1485 ŠK Chemis Zlín              4   30  22%
15. (14) Steinhauser Franta 90 1413 ŘEMDIH Strmilov             4   29  21
16.  (8) Macíček Jakub      90 1523 DDM+ŠO TJ VP Frýdek-Místek  4   26% 15
17. (20) Krys Jan           91 1250 ŠO TJ a DDM Chrudim         4   26  14
18. (21) Sladovník Tomáš    91 1250 TJ Jince                    4   25  16%
19. (17) Pravec Vojtěch     91 1273 DDM+ŠO TJ VP Frýdek-Místek  3%  25  12%
20. (16) Jonáš Václav       90 1334 Šachklub Sokol Klatovy      2%  26  15%
21. (18) Ciffra Petr        91 1250 ŠK Šumperk                  2%  26   9
22. (15) Horák Karel        90 1364 ŠK Sokol Vyšehrad - VISUS   1%  27% 10
D10
poř. příjmení a jméno  roč. elo oddíl           1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 body S-B
 1. Olšarová Karolína   93      Orlová          X 1 1 1 0 1 1 1 1 1  8
 2. Němcová Karolína    93 3.VT OAZA Praha      0 X 0 1 1 1 1 1 1 1  7
 3. Valešová Šárka      92      Staré Město     0 1 X 1 0 0 1 1 1 1  6  20
 4. Nytrová Adéla       92 1385 Frýdek-Místek   0 0 0 X 1 1 1 1 1 1  6  18
 5. Kocourková Zuzana   92 4.VT Havlíčkův Brod  1 0 1 0 X % 0 1 1 1  5% 19,75
 6. Sabolová Gabriela   92 4.VT Vysoké Mýto     0 0 1 0 % X 1 1 1 1  5% 15,75
 7. Šimurdová Zdeňka    93      Říčany          0 0 0 0 1 0 X 1 1 1  4
 8. Steinhauserová Anna 94 4.VT Strmilov        0 0 0 0 0 0 0 X 1 1  2
 9. Palková Nikola      93 3.VT Plzeň           0 0 0 0 0 0 0 0 X 1  1
10. Ulmanová Denisa     93 4.VT Frýdek-Místek   0 0 0 0 0 0 0 0 0 X  0
H10
poř. los příjmení a jméno  roč. elo oddíl                     body buch prog
 1.  (4) Krejčí Jan         92 1328 TJ Tatran Litovel           7%  35% 38%
 2. (13) Svoboda Václav     92 1250 SK OAZA Praha               7   37  33%
 3.  (5) Alaverdyan Argam   92 1326 Easy English Kralupy        6%  37  29%
 4.  (1) Kuchynka Lukáš     92 1489 ŠK Thermopol Hustopeče      6   38% 33
 5. (16) Vancl Jakub        92 1250 Desko DDM Liberec           5%  34% 26
 6.  (3) Kříž Daniel        92 1391 TJ Union Plzeň              5%  33  30%
 7. (18) Šnevajs Heřman     92 1250 A 64 Grygov                 5   36  28%
 8. (10) Bílek Martin       92 1250 ŠK OAZA Praha               4%  35  28
 9. (11) Nersisyan Telman   93 1250 Easy English Kralupy        4%  32% 27%
10.  (2) Jančařík Joel      93 1448 TJ Sokol Praha - Kobylisy   4%  32% 19
11.  (9) Braun Marek        94 1250 Desko DDM Liberec           4%  30  23
12.  (7) SteinhauserDominik 92 1285 ŘEMDIH Strmilov             4%  30  22%
13.  (8) Mamula Lubomír     92 1259 TJ Nový Jičín               4%  27% 19%
14. (19) Vlasák Lukáš       93 1100 TJ Spartak Chdoov           4   32  23%
15.  (6) Stachovec Čeněk    92 1307 DDM+ŠO TJ VP Frýdek-Místek  4   26% 18
16. (12) Seidl Antonín      93 1250 ŠK DDM Moravské Budějovic   4   25% 16%
17. (15) Vala Filip         92 1250 Jiskra Havlíčkův Brod       3%  33% 18%
18. (21) Vlček Jan          93 1250 TJ Tourist Říčany           3%  25  15
19. (20) Střelec Marek      93 1000 ŠK Chemis Zlín              3   25% 15%
20. (22) Štefanko Igor         1000 SŠŠ Jiskra Staré Město      2%  26  10%
21. (14) Uherek Michal      92 1250 DDM+ŠO TJ VP Frýdek-Místek  2%  25%  7%
22. (17) Šikula František   92 1250 DDM+ŠO TJ VP Frýdek-Místek  2   27  11

IM Pavel Šimáček

Související odkazy:

Komentáře k článku (0):
 

[ Zpět nahoru | mistři světa | info in english ]

NAVRCHOLU.cz