mistři světa v šachu      info in english      
TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?
      Vyhledávání
      Pandora

Přihlašte se do e-mailové diskusní konference o šachu

Návod k použití
Archiv příspěvků

      Reklama


Z domova - 16. 11. 2002 17:53

Šachový festival v Bučovicích

Vítězem turnaje v Bučovicích se stal Jan Sosna ze Zlína.

 
Dvacet let činnosti obnoveného Klubu šachistů TJ Bučovice oslavili členové na svém tradičním turnaji "Pohár města Bučovic". Mezi stovkou šachistů z celé ČR a Slovenska bylo 20 hráčů mistrovské třídy a mistrů v čele s mezinárodním velmistrem Tomášem Polákem, mezinárodním mistrem Petrem Veličkou a mistrem v korespondenčním šachu Romanem Chytilkem.

Ani tito největší favorité se v turnaji hraném ve zkráceném tempu s 2x15 minutami na partii během 9 kol nevyhnuli bodovým ztrátám a tak si hlavní ceny rozdělili: 1. Jan Sosna (Trinom Zlín) s 8 b., 2. Neklan Vyskočil (Duras Brno) a Tomáš Civín (Sokol Tábor) oba 7,5 b. Další pořadí: 4. T. Polák (Hageman Opava), 5. L. Urbanec (Petra Vyškov) a 6. M. Ráchela (ŠK Dunajská Streda) všichni 7 b., 7. D. Holemář, 8. O. Karpilovsky, 9. M. Zavadil (všichni Duras Brno) všichni 6,5 b., 10. R. Chytilek (Trinom Zlín) a 11. P. Velička (JAKL Karviná) oba 6 b. Z okresních šachistů byli nejúspěšnější 15. František Růžička (TJ Bučovice), 17. Miroslav Pakosta (TJ Bučovice) a 19. Zdeněk Kupčík (Petra Vyškov) všichni s 6 b.

Ceny pro nejlepší žáky získali Gábor Farkaš a Tamas Peteney z Dunajské Stredy s 5 b. a na 54. místě skončila naše nejlepší žačka Barbora Zavadilová (ZŠ Brankovice) se 4,5 b. Ve 14. ročníku turnaje si zahrálo rekordních 102 šachistů a šachistek z 34 klubů, turnaj řídil bez problémů domácí rozhodčí Jiří Srna.

Zajímavý cenový fond doplnily dary bučovických podnikatelů. Pořadatelé děkují všem věrným sponzorům - bučovickým firmám a prodejnám: Rauš-elektro, Elektro Koukal, Elektromat, ZdeZa, Dřevodílo a BAZO. Občerstvení pro účastníky turnaje sponzorovala restaurace "Katolický dům" Bučovice a Pivovar Vyškov. Město Bučovice významně pomohlo pořadatelům s pronájmem velkého sálu Katolického domu.

Do Bučovic se také o víkendu sjelo více než 30 spolupracovníků a přátel Klubu šachistů TJ Bučovice, kteří zajišťovali zahraniční pobyty pro šachisty na Slovensku a v Itálii a také nejpočetnější český tábor šachové mládeže ve Vřesovicích. Na těchto akcích, letos o letních prázdninách, se spokojeně zrekreovaly téměř dvě stovky zájemců.

Jan Gorčák

Komentáře k článku (0):
 

[ Zpět nahoru | mistři světa v šachu | info in english ]

NAVRCHOLU.cz